RSS

HAKKIMDA

5 Eylül 1981’de Eskişehir’de doğmuşum…

İlkokulu Eskişehir Cengiz Topel İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Eskişehir Kılıçoğlu Anadolu Lisesi’nde, üniversiteyi ise Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde tamamladım. Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektrik Ana Bilim Dalı’nda başladığım yüksek lisans eğitimini yarım bıraktım. Sonuçta Harvard değil ama… bu da sayılır bence. (Bkz. harvard dropout)

Üniversite hayatımın ilk yıllarında Sakarya Üniversitesi Sakarya MYO ile başlayan PHP kariyerime, Sakarya Üniversitesi Adapazarı MYO ile devam ettim. Tüm üniversite hayatım gerçekten “Üniversite”de geçti. 2008 yılında askere gidene kadar Adapazarı MYO bünyesinde, Adapazarı MYO Portalı‘nı geliştirdim.

2005 yılında Sakarya’da Özgür KARA ile ortak olarak kurduğum Hür Bilgisayar İletişim Ltd. Şti’ndeki payımı, 2009 yılında İstanbul’a yerleştikten sonra devrettim.

2008-2009 arasında askerliğimi tamamladıktan sonra yaklaşık bir yıl boyunca özel bir üniversitede Agah ALICI ve diğer ekip arkadaşlarım ile birlikte otomasyon projeleri geliştirdik. AYSIS, MUSIS, Kiosk vs.

2010 Temmuz ayında çalışmaya başladığım MetGlobal’de 6 ay Uzman Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, 2011 başında Interface & Implementation Team Leader pozisyonuna yükseldim. 2011 Ağustos itibariyle MetGlobalTech bünyesindeki Takım Lideri görevimden ayrıldım. Burada geçirdiğim 1 yıllık süre boyunca; otel.com, hotelspro.com, dhr.com ve tatil.com başta olmak üzere MetGlobal şirketler grubuna ait pek çok site ve servis üzerinde projeler yönettim.

2011 Ağustos ile birlikte OZN Medya‘da Yazılım Mimarı olarak çalışmaya başladım. Evim.net, Aksesu.com gibi dikey özel alışveriş siteleri ile 2011 yılında e-ticaret sektörüne girmiş olan OZN Medya, 2011 Aralık ayında yayın hayatına başlayan Bebekbezi.com ile birlikte dikey e-ticaret sektöründe yol almaya başladı.

Ekibimizin büyümesi ve 2012 yılında OZN Elektronik Ticaret A.Ş.‘nin kurulmasıyla birlikte gerçekleşen organizasyonel değişikte Bilgi Teknolojileri Müdürü pozisyonuna yükseldim.

Şu anda OZN Elektronik Ticaret A.Ş. bünyesindeki görevime devam ediyorum. Ayrıca 2012 Nisan ayında hayatına başlayan TeknoMavi‘de de Kurucu Ortak pozisyonundayım.

 

Comments are closed.